Arkadiusz skradł serca Szczecinian. Tłumy na imprezach i kiermaszach

Tłumy na Jasnych Błoniach, Wałach Chrobrego i w Alei Kwiatowej. We wszystkich tych miejscach odbywały się imprezy, które szczecinianie pokochali i bez których trudno sobie wyobrazić wiosnę. Każda z imprez była inna, każda na swój sposób wyjątkowa i interesująca.

Wielki Piknik Pasji na Jasnych Błoniach zgromadził ponad 140 organizacji pozarządowych. Stowarzyszenia i fundacje prezentowały charakter swojej działalności, zachęcały również odwiedzających do współpracy.

Jednym z najbardziej obleganych stoisk był namiot Stowarzyszenia SOS dla Rodziny. Tu, na stoisku, w którym królowała gastronomia, można było nie tylko dobrze zjeść, ale przede wszystkim poznać Arkadiusza Prunestiego, uczestnika programu MasterChef. Znakomity kucharz prezentował swoje umiejętności, zdradzał oryginalne przepisy i chętnie rozmawiał o świecie kulinariów.

– Przyszłam tu specjalnie dla pana Arkadiusza, uważam, że ma ogromny talent, a przy tym jest człowiekiem dobrego serca, chętnie pomaga innym, to godne pochwały – mówiła jedna z kobiet, która oglądała popisy gastronomiczne kucharza.

Na Wałach Chrobrego szczecinianie uczestniczyli w wiosennej edycji kiermaszu ogrodniczego Pamiętajcie o Ogrodach. Tu przede wszystkim królowały stoiska, na których można było nabyć różnego rodzaju rośliny, od sadzonek kwiatów, po krzewy, czy też drzewka ozdobne lub owocowe. Nie brakowało również rzemieślników i wystawców, jacy w swojej ofercie posiadali tradycyjne produkty kulinarne. Jednym z nich był Jan Olszański, znany szczeciński pszczelarz.

– Pracy w pasiecie jest sporo, ale nie mogło nas tu dzisiaj zabraknąć. Z roku na rok widać coraz większe zainteresowanie kiermaszem ogrodniczym, a do tego dopisała pogoda. To wyjątkowo udana impreza – mówi.

Podczas kiermaszu można było kupić setki rozmaitych roślin, od kwiatów, po krzewy i drzewka owocowe.

Na Alei Kwiatowej z kolei odbywały się Dni Skandynawskie, w tym roku hasłem przewodnim imprezy jest „Przestrzeń wspólnej energii”. Tutaj można było skosztować bułkę ze śledziem, obejrzeć stoisko wikingów, czy też poznać ofertę Biura Podróży Unity Line, które oferuje wycieczki do Skandynawii.

– Byłam na wycieczce „Królewska podróż”, podczas której miałam okazję obejrzeć zamki w Szwecji i Danii. Zastanawiam się nad kolejną wycieczką z Unity Line, dlatego przyszłam na Dni Skandynawskie, chcę tu znaleźć inspirację dla następnej wycieczki, tym bardziej, zż oferta szczecińskiego biura podróży jest bardzo bogata – mówi pani Magdalena.

Dni Skandynawskie cieszyły się sporym zainteresowaniem. Szczecinianie pytali o wycieczki do Szwecji, Danii, czy też Norwegii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.