Gdy statek odbił od brzegu, nie było już odwrotu. Leszek Herman musiał się zmierzyć z czytelnikami

Leszek Herman uwięziony z czytelnikami? Promocja najnowszej powieści szczecińskiego pisarza “Sieci widma” odbyła się na pokładzie statku Odra Queen.

To było spotkanie autorskie inne niż wszystkie. Nie odbyło się w bibliotece, księgarni czy na targach książki, ale na pokładzie statku. Gdy jednostka odbiła od brzegu, nie było już odwrotu – Leszek Herman stanął oko w oko ze swoimi czytelnikami i musiał sprostać ich wyobraźni oraz literackim oczekiwaniom. Spotkanie prowadził równie znany szczeciński pisarz – Marek Stelar. Zaczęło się delikatnie – od dyskusji na temat najnowszej powieści “Sieci widma”.

Przedpremierowe spotkanie na statku Odra Queen było nie lada gratką dla miłośników prozy Leszka Hermana. Czytelnicy pytali o wenę, proces twórczy, a także o motywy szczecińskie i plany pisarza na przyszłość – nie mogąc się już doczekać kolejnych powieści. A na koniec – wisienka na torcie – podpisywanie książek i indywidualne rozmowy z pisarzem.

W czasie rejsu można było zachwycać się nie tylko literaturą, ale także imponującymi widokami. Uczestnicy mieli okazję przepłynąć się po Odrze i jeziorze Dąbie – gdzie można było podziwiaj wrak słynnego betonowca.

Kolejne takie niezwykłe spotkanie z Leszkiem Hermanem na pokładzie statku już wkrótce – informacje można znaleźć na stronie organizatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.