Home > KULTURA I ROZRYWKA > José Torres & Emilio Padron zagrają w Willi Grawitza. REZERWUJCIE DARMOWE BILETY

José Torres & Emilio Padron zagrają w Willi Grawitza. REZERWUJCIE DARMOWE BILETY

Jeszcze nie tak dawno José Torres zagrał w ramach Szczecin Jazz Festiwal. Teraz wraca do Szczecina z nowym projektem. Wirtuoz instrumentów perkusyjnych da koncert razem z Emilio Padronem i zabiorze szczecinian w „Podróż sentymentalną”.

Na czas koncertu, Willa Grawitza będąca siedzibą Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego, zamieni się w Hawanę, stolicę Kuby… wyobraźcie sobie… zalana słońcem piaszczysta plaża, błękitna woda Morza Karaibskiego, palmy kołyszące się na lekkim wietrze. Wszyscy wokół relaksują się słuchając muzyki wygrywanej przez dwóch doskonałych muzyków na egzotycznych instrumentach. Klimat niezwykłego koncertu porusza. Emocjonuje. Rozpala bardziej, niż żar słońca…

Już 1 czerwca o godzinie 18:00 w ramach Saloniku Muzycznego, w Willi Grawitza, zagrają wirtuozi instrumentów perkusyjnych i gitary, José Torres i Emilio Padron.

JOSÉ TORRES słynie z ciekawych opowieści o kulturze swojego kraju. Podczas koncertu publiczność będzie się mogła bawić przy najpopularniejszych piosenkach kubańskich, jak również dowie się wielu ciekawostek o życiu i muzykowaniu na Kubie. Kim jest artysta? To najbardziej znany Kubańczyk mieszkający na co dzień w Polsce. To również wirtuoz instrumentów perkusyjnych, na swoim koncie ma wiele muzycznych projektów, które skradły serca melomanów.

EMILIO PADRON to młody kubański artysta, którego ukochanym instrumentem jest gitara. Nie tylko ta, którą znamy z sal koncertowych, ale przede wszystkim instrumenty charakterystyczne dla południowo – amerykańskiej muzyki i kultury. Emilio Padron znany jest w całej Europie, od pewnego czasu regularnie koncertuje w Polsce u boku José Torresa, zabierając publiczność w gorącą podróż wśród kubańskich rytmów.

„Podróż sentymentalna” pozwoli słuchaczom poznać takie instrumenty strunowe jak laud, quatro, tres oraz całą gamę instrumentów perkusyjnych. Uczestnicy będą mieli okazję poznać muzykę z Kuby, Argentyny, Brazylii, czy Wenezueli. Artyści zaprezentują rytmy i brzmienia charakterystyczne dla tych krajów, ukazując się jako multiinstrumentaliści.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Ze względu na organiczną ilość miejsc, bilety należy rezerwować dzwoniąc pod numer 91 423 26 55 lub osobiście w sekretariacie szkoły, w Willi Grawitza przy Alei Wojska Polskiego 115 w Szczecinie.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Gminy Miasto Szczecin oraz przez Totalizator Sportowy w Szczecinie.