Home > KULTURA I ROZRYWKA > JUWENALIA CZAS ZACZĄĆ! Co trzeba wiedzieć o imprezie?

JUWENALIA CZAS ZACZĄĆ! Co trzeba wiedzieć o imprezie?

Już w tym tygodniu w nocy ze środy na czwartek rozpoczynamy największe na Pomorzu Zachodnim studenckie święto – JUWENALIA SZCZECIN 2019!

 

Jedyny w Polsce Juwenaliowy Bieg nocny rozpocznie się już o 00:01. Biegniemy od Rektoratu Uniwersytetu Szczecińskiego do Rektoratu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Dla najszybszych i najbardziej nietuzinkowo przebranych osób, organizatorzy wraz z partnerami wydarzenia przygotowali atrakcyjne nagrody. Od czwartkowego poranka, studenci będą mieli okazję uczestniczyć w Dniu Studenta na terenie osiedla akademickiego przy ul. Chopina oraz na terenie przyległym do akademika “Kordecki”. Będzie okazja do rozpalenia grilla, spotkania ze znajomymi przy muzyce granej przez zaprzyjaźnionych DJ-i oraz wygrania atrakcyjnych nagród podczas konkursów.

Punktem kulminacyjnym studenckiej zabawy przy akademiku “Kordecki” będą już tradycyjne zawody w gotowaniu “Płonące Gary”. O godzinie 17:00 w barwnym korowodzie studenci wyruszą spod Kordeckiego, by z rąk Prezydenta odebrać klucze od Miasta! Jak zawsze zapraszamy studentów wszystkich uczelni do przygotowania transparentów nawiązujących do tradycji akademickich, a twórcy najlepszych i najbardziej kreatywnych zostaną nagrodzeni wejściówkami na czwartkowe koncerty Zespołu Bajm i Łydki Grubasa.

Piątek – czyli dzień relaksu i zbierania sił na kolejny niesamowity dzień Juwenaliowy w Szczecinie. Ten dzień zaczynamy od JuweCup, czyli turnieju piłki nożnej, który odbędzie się na orliku przy ul.Kołłątaja. W ten dzień będzie można sprawdzić też trzeźwość umysłu podczas grania w szachy na Placu Grunwaldzkim. Jeśli nie macie jeszcze drugiej połówki na wieczorne koncerty Skorzystajcie z Szybkich Randek w Tilt na Deptaku Bogusława. Dla osób zajętych i grających na konsoli zapraszamy do Cybermachiny przy ul. Śląska 12 na turniej e-sport. Po całym dniu grania, czy odnajdywania swojej drugiej połówki zapraszamy na niesamowity koncert Nocnego Kochanka, Krzysztofa Zalewskiego oraz Łąki Łan.

Sobota zapowiada się słonecznie, dlatego ten dzień zaczynamy od wygrzewania się na gorącym piasku plaży miejskiej na Wyspie Grodzkiej. Zabawa rozpocznie się o godzinie 12 od tradycyjnej, siódmej już bitwy na balony z wodą. Przez ostatnie dwa tygodnie studenci dzielnie napełniali ponad 15 tysięcy balonów dla tych kilkunastu minut szaleństwa. W tym roku studenci będa mogli wziąć udział w imprezie, której podczas Juwenaliów jeszcze nie było czyli Silent Disco. Dla osób spragnionych aktywności fizycznej przygotowaliśmy zajęcia fitness z profesjonalnymi instruktorami oraz Zumbę. Po południu Plażowe Grillowanie Do Juwenaliowego harmonogramu wraca ćwierć mili na szpili. Na Juwenaliowej sobotniej scenie wystąpią Sokół, Kękę, Żabson, Kali, Bedoes, Jan Rapowanie.

Na niedzielę studenci przygotowali kultowy Piknik Rodzinny i zapraszają rodziny z dziećmi na spokojny dzień, który wszyscy możemy razem spędzić na chillowaniu na plaży Wyspy Grodzkiej. Oprócz tego wieczorem na Wyspie odbędzie się Kino pod chmurką dla wszystkich mieszkańców Szczecina.

CH TURZYN – stoisko juwenalia (od poniedziałku 20.05 do soboty 25.05)
codziennie: 10:00 – 18:00
INMOBILO
CH Galaxy (poziom 2)
czynne: 9:00 – 21:00
GH Kaskada (poziom -1 i 0)
czynne: 9:00 – 21:00
Outlet Park
czynne: 10:00 – 21:00 niedziela: 10:00 – 20:00
Minipark Goleniów
czynne: 9:00 – 20:30 niedziela: 10:00 – 20:00
BILETY.FM – Zamek Książąt Pomorskich, Korsarzy 34
czynne: 9:00 – 21:00 niedziela: 10:00 – 20:00
BILETY.FM – CIT – Centrum Informacji Turystycznej, al. Kwiatowa
czynne: 10:00 – 18:00 niedziela: nieczynne