Home > SPORT > Kibice zasypali pluszakami parkiet hali przy ul. Twardowskiego!

Kibice zasypali pluszakami parkiet hali przy ul. Twardowskiego!

Zanim rozpoczął się bój pomiędzy SPR Pogoń Szczecin a Ruchem Chorzów, parkiet został zasypany pluszowymi maskotkami. To finał akcji „Pluszak Ratownik”. Wygrali kibice, wygrało ich wielkie serce i… nasze szczypiornistki.

Przed niedzielnym meczem z Ruchem Chorzów zakończona została akcja „Pluszak Ratownik”. Jej celem jest niesienie pomocy dzieciom w trudnych oraz stresujących sytuacjach, w tym maluchom, które ucierpiały w wypadkach i kolizjach drogowych.

– Kibice Pogoni to superliga wśród sympatyków piłki ręcznej – komentowali przyjezdni.

Sam mecz pomiędzy SPR Pogonią Szczecin a Ruchem był jednostronny. W niedzielę nasze szczypiornistki rozegrały świetne spotkanie, choć w pierwszych 20 minutach chorzowianki grały dobre zawody. Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy należały już do Pogoni i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:8 dla naszej drużyny.

Druga połowa to już pełna dominacja szczecińskich zawodniczek. Ruch nie był już tak skuteczny ani w obronie, ani w ataku. Błędy własne chorzowskiej drużyny szczecinianki wykorzystały bezlitośnie i wygrały pewnie 31:16. Po tym zwycięstwie Pogoń awansowała na drugie miejsce w tabeli. MVP w Pogoni została Valentina Blazević, która ośmiokrotnie umieściła piłkę w bramce rywalek.

Tekst i foto: Robert Sitek