Ponad 60 hektarów malowniczego akwenu ze sporą ilością dziko żyjących ptaków. Na granicy miasta znajduje się niezwykłe miejsce, które zachwyci ornitologów, fotografów, a także globtroterów. To idealne miejsce na spacer z rodziną.
Znajduje się na pograniczu osiedli Warszewo i Bukowo, w części Szczecina nazywanej Podbórzem. Wielu mieszkańców miasta nie wie nawet o jego istnieniu, a szkoda: zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Wodozbiór” (tak brzmi formalna nazwa tego miejsca) potrafi zachwycić o każdej porze roku.
Sam Wodozbiór powstał w celu ochrony i odtworzenia walorów krajobrazu naturalnego, na jego terenie znajduje się Wysoki Staw, a swoje źródła mają cieki Gręziniec i Sienniczka.
Co ważne, do Wodozbioru można dotrzeć dwiema drogami, od Osiedla Bukowo (dziurawą polną drogą nazywaną ulicą Włodzimierza Zagórskiego-Ostoi, a później pieszo przez łąki) lub o wiele atrakcyjniejszą trasą prowadzącą przez Puszczę Wkrzańską, od strony Podbórza. W tym drugim przypadku trzeba przejść blisko 2 kilometry na pieszo, auto można zostawić na piaszczystym (niestety znajdującym się w fatalnym stanie) parkingu u zbiegu ulic Kredowej i Śródleśnej. Jeśli chcemy dojechać do Wodozbioru komunikacją miejską, to musimy się poruszać linią autobusową 87 aż do samej pętli, potem droga jest dobrze oznakowana kierunkowskazami.

Przy wodozbiorze znajduje się drewniana i przestronna platforma widokowa. Dzięki niej można dość swobodnie oglądać ptasie życie na Wodozbiorze. A jest tu co podziwiać i co fotografować. Prócz pospolitych kaczek, łabędzi czy żurawi, zdarza się, że w powietrzu wznoszą się ptaki drapieżne. Dla miłośników ornitologicznych przeżyć będzie to doskonałe miejsce do obserwacji.

Mimo że na terenie zespołu przyrodniczego jest zakaz palenia ognisk, to niestety zdarza się, że przy platformie widokowej rozpalany jest ogień. Niestety odbywa się to na terenie zadrzewionym, co o tej porze roku i przy panującej suszy, stwarza spore zagrożenie dla bezpieczeństwa lasu.
