Home > KULTURA I ROZRYWKA > Neonowy przekręt w Szczecinie!

Neonowy przekręt w Szczecinie!

Atak na uczennicę szczecińskiego gastronomika uwalnia lawinę zdarzeń. Czy w tym mieście można się jeszcze czuć bezpiecznie? I dlaczego w tramwajach można spotkać dziwnie ubraną kobietę, strojącą się w neonowe szaty?

Tak rozpoczyna się szczeciński kryminał zarysowany piórem zdolnej debiutantki – Agaty Błażewicz. Autorka jest absolwentką szczecińskiego gastronomika, uwielbia książki, chociaż należy do pokolenia smartfonów, tabletów i wirtualnej rzeczywistości.

Główna bohaterka jej powieści to wielka miłośniczka herbaty, która równie chętnie pakuje się w kłopoty. Ale tuż obok jest zawsze przystojny policjant, który wiedziony swoim niezawodnym instynktem tropi złoczyńców. Okazuje się, że na jednym ataku się nie kończy. Oprawca śledzi swoją ofiarę i nie zamierza jej odpuścić. W szkole robi się bardzo dramatycznie, na jaw wychodzą kolejne fakty, których nie da się połączyć. A w tym wszystkim pojawia się tajemnicza kobieta. Pozornie nie ma związku ze sprawą, ale…

Akcja rozgrywa się nie tylko w znanym gastronomiku, ale i w miejscach, które jak najbardziej z naszym miastem się kojarzą, jak chociażby Muzeum Narodowe. Nie zabraknie też lokalnego kolorytu w postaci przygód tramwajowych. To wszystko sprawia, że na książkę młodej autorki warto zwrócić uwagę.

Młodzieżowy kryminał ze Szczecinem w tle to nowość na naszym rodzimym rynku wydawniczym. Powieść jest lekka, przyjemna, a intryga niezwykle wciągająca. Warto spędzić z nią trochę czasu, śledzić losy bohaterów i próbować samodzielnie rozwikłać szczecińską tajemnicę. Zdradzimy jeszcze, że kryminał Agaty Błażewicz ma też w sobie zacięcie humorystyczne – na jesienne długie wieczory, w drodze do pracy czy w przerwie na lunch – idealne urozmaicenie dnia i gwarantowana poprawa humoru.

„Neonowy przekręt” Agaty Błażewicz dostępny jest w wersji e-booka w księgarniach online, m.in.: https://ksiegarnia.pwn.pl/Neonowy-przekret,738456324,p.html