Home > SPORT > Projekt narodził się w Kliniskach, znany jest w Europie

Projekt narodził się w Kliniskach, znany jest w Europie

Stając na starcie maratonu w Dreźnie, Dariusz Gapiński nie spodziewał się, że organizatorzy sprawią mu tak wielką niespodziankę. Kiedy dotarł do mety, zagrano hymn Polski. A do tego organizatorzy przez megafon opowiedzieli o niezwykłym projekcie biegowym, który zrodził się w głowach pasjonatów i animatorów sportów biegowych w podszczecińskich Kliniskach Wielkich.

Projekt 100/100 – czyli 100 maratonów na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości zbliża się ku końcowi. Już 11 listopada odbędzie się ostatni akt maratońskiego biegania dla „Niepodległej”, będzie to Maraton Niepodległości w Kliniskach Wielkich. Na starcie staną biegacze, którzy chcą w ten sposób manifestować miłość do ojczystego kraju.
Na czym polega projekt? Tomasz Bałamącek, Artur Bęben, Aneta Gapińska, Dariusz Gapiński, Leszek Kita i Paweł Pędziwiatr pokonywali maratony w całej Polsce: od Helu przez Warszawę po Zamek Książ. Biegali też we Włoszech czy Niemczech, bieganiem propagując rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, biegając w specjalnie w tym celu przygotowanych koszulkach i ze specjalnymi rocznicowymi flagami. Maraton w Kliniskach Wielkich będzie maratonem, po ukończeniu którego zawodnicy biorący udział w projekcie będą mieli na koncie projektu dokładnie 100 maratonów.

Doceniony w Dreźnie

Jednym z wielu maratonów, była impreza w Dreźnie. Tam na starcie stanął między innymi Dariusz Gapiński. Kiedy ruszał na trasę, nie spodziewał się, że organizatorzy przygotowali mu specjalną niespodziankę. Kiedy dotarł do mety, nagle rozbrzmiał hymn Polski. A przez megafon spiker imprezy opowiadał o projekcie 100/100.

– Otrzymałem gromkie brawa, w oczach wielu kibiców i biegaczy z całej Europy, widziałem uznanie, to było niezwykłe przeżycie – mówi nam Dariusz Gapiński o niesamowitym doświadczeniu na trasie maratonu w Dreźnie.

Dariusz Gapiński to znany animator biegowy, wraz z żoną organizuje m.in. Maraton Puszczy Goleniowskiej czy też Ultra Cross Maraton 12h.

Ostatnia impreza biegowa wieńcząca projekt 100/100 odbędzie się już 11 listopada w Puszczy Goleniowskiej przy Nadleśnictwie Kliniska.  Wszyscy uczestnicy finałowego biegu otrzymają specjalne pamiątkowe medale i koszulki, a sam bieg będzie miał uroczystą oprawę. Rozpocznie się od zasadzenia specjalnego, certyfikowanego Dębu Niepodległości i odśpiewania Hymnu Narodowego, a zakończy uroczystością medalową z koncertem zespołu Retro Gitary. Ekipa 100/100 i Kliniska Wielkie czekają na maratończyków i na biegaczy, którzy zechcą przebiec dowolny dystans, aby świętować „Niepodległą”.  Przybywajcie razem z dziećmi, bo i dla nich będzie mnóstwo atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Agencję Wonder.
To będzie wyjątkowy dzień w Puszczy Goleniowskiej.

Strona projektu 100/100
www.progdar.pl/1_51_maratony-niepodleglosci-100-100.html
FB – bieżące relacje
www.facebook.com/100maratonowna100lecieniepodleglosci/