Projektant radzi: biblioteczki, regały, półki – co wybrać?

Jesienne długie wieczory sprzyjają wspaniałym lekturom, zapalaniu świeczek, otulaniu się w ciepłe koce. Stworzenie takiego wspaniałego klimatu wymaga jednak odpowiedniej organizacji. Pomogą nam w tym biblioteczki, regały i praktyczne półki.

Na półkach można poukładać nie tylko książki, ale także elementy dekoracyjne, pamiątki z podróży czy aromatyczne świeczki. Warto się zastanowić nad wyborem otwartych regałów, półek czy biblioteczek, gdy chcemy pięknie wyeksponować swoje skarby.

Półka inna niż wszystkie

Same meble także mogą być wspaniałą dekoracją, dlatego warto się zastanowić nad tym, co wybieramy. Półka z elementem dekoracyjnym, o niecodziennym kształcie doskonale dopełni nasze wnętrze i będzie stanowić charakterystyczny akcent w salonie, sypialni czy domowej biblioteczce. Warto zatem zastanowić się właśnie nad takimi rozwiązaniami

Półka Namek
Półka Namek

Otwarte regały

Miłośnicy książek zapewne zawsze cierpią na brak miejsca do przechowywania swoich ulubionych dzieł. Tutaj najlepiej sprawdzą się otwarte wysokie regały. Można na nich umieścić całkiem sporo książek. Jeśli zdecydujemy się na głębokie półki, to możemy ułożyć nawet dwa rzędy, więc jak najbardziej będzie to dla nas świetna inspiracja do uporządkowania swoich zbiorów. Takie regały świetnie sprawdzają się także w pokoju uczniów. Tutaj również warto zwrócić uwagę na elementy dekoracyjne.

Regał Graphic
Regał Graphic

Regał jak komoda

W nowoczesnym wzornictwie stawiamy na regały, które mogą nieco przypominać komody. Są niższe i szersze, a do tego mogą mieć estetyczne drewniane nóżki. W tym przypadku możemy postawić na fantazyjny układ półek – nie muszą być one wcale prosto ułożone.

Regał Indio
Regał Indio

Regał częściowo zamknięty

Nie zawsze chcemy wszystko od razu eksponować. Jeśli chcemy zyskać miejsce do przechowywania swoich rzeczy z dala od wzroku innych osób, to przyda nam się na pewno regał częściowo zamknięty. To nie tylko rozwiązanie praktyczne, ale także bardzo estetyczne.

Regał Denton
Regał Denton

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.