Projektant radzi: jesień w stylu new art deco

Oświetlenie spełnia kluczową rolę w każdym wnętrzu. Jeśli chodzi o styl NEW ART DECO, to możemy tutaj znaleźć wiele atrakcyjnych modeli, dzięki którym nie tylko doświetlimy swój dom, ale także zapewnimy sobie przyjemny nastrój. A jak to zrobić podpowiada nasz specjalista – Bartosz Matławski.

NEW ART DECO to wyjątkowy styl. Mamy tutaj nawiązanie do tradycji, która jest ponadczasowa, a przez to także zawsze modna oraz oczywiście rys nowoczesności, dzięki czemu takie wyposażenie możemy z powodzeniem dopasować do każdego wnętrza.

Lampy wiszące

W przypadku lamp wiszących, możemy postawić na ciepłe kolory i nieco bardziej fantazyjne formy. NEW ART DECO daje nam w tym zakresie nieco więcej swobody. Jest to nasze główne oświetlenie, dlatego warto się zastanowić nad wielkością takiej lampy i liczbą źródeł światła, która będzie dla nas najbardziej optymalna.

– W pokoju dziennym warto stawiać na lampy wiszące, które posiadają więcej niż jedno źródło światła. Mając co najmniej dwie czy trzy żarówki, możemy swobodnie regulować ilość oświetlenia, w zależności od tego, jakie mamy potrzeby w danym momencie – podpowiada Bartosz Matławski.

Lampki nocne

Lampka nocna to podstawa w sypialni. Zazwyczaj stawiamy takie źródła światła na stolikach czy szafkach nocnych, dzięki czemu zawsze mamy je pod ręką. Gdy chcemy się powoli wyciszyć, poczytać książkę przed snem, czy w nocy coś sięgnąć, to takie lampki jak najbardziej doskonale się sprawdzą. Lampki nocne w stylu NEW ART DECO to złoto, platyna i różowe złoto – a więc ciepłe i połyskujące materiały, które sprawiają, że w sypialni można poczuć się iście po królewsku. Sama geometryczna forma jest też bardzo modna, więc śmiało można stawiać na takie właśnie wyposażenie.

Lampy stojące

Lampy stojące zazwyczaj najlepiej sprawdzają się w salonie. Można je postawić przy kanapie czy wygodnym fotelu, w którym zasiadamy, by poczytać gazetę czy książkę. Takie dodatkowe oświetlenie dobrze sprawdza się na przykład wieczorem, gdy nie musimy mocno doświetlać pokoju dziennego, a bardziej cenimy sobie intymny, przytulny klimat.

– W tym sezonie modne są lampy umieszczone na statywach. Przypominają lampy fotograficzne i prezentują się niezwykle stylowo – zauważa nasz specjalista.

Modne dodatki

W modnym salonie nie może też zabraknąć detali, które także zachwycają, a jednocześnie lekko doświetlają nam pomieszczenie. Mogą to być na przykład modne świecące napisy czy inne gadżety, dzięki którym pokój dzienny będzie dopracowany w każdym szczególe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.