Projektant radzi: łóżko drewniane czy tapicerowane?

Wybór łóżka to bardzo poważna decyzja. W sypialni regenerujemy swoje siły, chcemy odpocząć i zapomnieć o wszelkich troskach i problemach. Często jest to nasza oaza spokoju, więc warto poświęcić nieco więcej czasu i uwagi i w momencie, gdy urządzamy to wnętrze.

Najczęściej stajemy przed dylematem, czy postawić na łóżko drewniane czy tapicerowane. Jedna i druga opcja ma swoje zalety, dlatego nie jest to wcale prosty wybór. Oprócz tego, mamy sporo różnych możliwości stylistycznych do wykorzystania, więc na pewno trzeba się dobrze zastanowić.

Łóżko drewniane

Wielką zaletą drewnianych łóżek jest nie tylko ich solidne wykonanie, ale także uniwersalność. Jeśli mamy w domu chociażby kota, nie musimy się martwić, że nam takie łóżko podrapie. Drewniane łóżka są trwałe i uniwersalne, a do tego bardzo łatwe w utrzymaniu czystości i higieny. Wystarczy przetrzeć drewniane ramy i wszystko jest czyste, świeże i gotowe do dalszego użytkowania.

Sypialnia Antwerpen
Sypialnia Antwerpen

Warto także postawić na łóżka, które są nie tylko piękne, ale i funkcjonalne. Często w domu brakuje nam miejsca do przechowywania, więc łóżko z dodatkową szufladą na pewno doskonale się sprawdzi w takim momencie.

Łóżko tapicerowane

Tutaj mamy sporo możliwości do wyboru. Nie tylko chodzi o bogatą paletę kolorystyczną, ale także o różnego rodzaju tkaniny. Tapicerka może być skórzana, wykonana z ekoskóry, a także z innych pięknych tkanin. Samo wezgłowie może być pikowane, posiadać różnorodne zdobienia i dodatki, dzięki czemu całość będzie się prezentować naprawdę efektownie.

Łóżko tapicerowane BRW
Łóżko tapicerowane BRW

Takie łóżka mogą być tapicerowane w całości lub posiadać jedynie tapicerowane wezgłowie – to ciekawa alternatywa dla tych osób, które się nie mogą zdecydować – drewniane czy tapicerowane łóżko? Wybór odpowiedniego modelu należy także dopasować do stylu, który nam odpowiada: retro, glamour, a może nowoczesny? Możliwości jest całkiem sporo, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Sypialnia Holten
Sypialnia Holten

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.