Projektant radzi – pomysły na aranżacje poddasza

Poddasze wydaje się czasami sporym wyzwaniem, ale warto na taką przestrzeń spojrzeć jak na bogactwo możliwości. Co zrobić z pokojem na poddaszu? Nasz projektant ma sporo ciekawych pomysłów, którymi każdy może się zainspirować.

Na poddaszu można urządzić piękny pokój dla dziecka czy przestrzeń dla szalonego nastolatka. To także świetne miejsce na wymarzoną sypialnię, bibliotekę czy gabinet. Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. W dzisiejszych czasach mamy sporo mebli i dodatków do wykorzystania, więc wszystko można doskonale dopasować nawet do tak wymagającego wnętrza.

Geometryczne, proste bryły

Gdy mamy do czynienia ze skosami, możemy wybrać szafki, witryny i komody o różnej wysokości, by wszystko idealnie sobie dopasować. W kolekcji Kioto mamy do wykorzystania sporo mebli, które pięknie wpasują się w przestrzeń poddasza. Często takie pokoje nie są zbyt duże, więc warto postawić na proste, geometryczne bryły, które dodatkowo oparte na drewnianych nóżkach są wizualnie lekkie. Biel i wysoki połysk w połączeniu z naturalnym drewnem powiększą optycznie przestrzeń i sprawią, że poddasze będzie się znakomicie prezentować. 

– W takim pokoju doskonale sprawdzają się także bezuchwytowe fronty oraz oświetlenie LED, a także szkło, dzięki czemu możemy też pięknie zagrać światłem, co na poddaszu ma ogromne znaczenie – podpowiada projektant Bartosz Matławski.

Kolekcja KIOTO BRW
Kolekcja KIOTO BRW

Styl skandynawski

Na poddaszu świetnie prezentuje się także styl skandynawski, który będzie współgrać z drewnianymi belkami czy ścianami z cegiełek, jeśli takie znajdują się w naszym pokoju. Szafki w stylu skandynawskim niekoniecznie muszą być białe, można też postawić na głęboki grafit, który jest oryginalny, nowoczesny i pięknie komponuje się z drewnianymi dodatkami.

Kolekcja Bocage BRW
Kolekcja Bocage BRW

Dziecko na poddaszu

Pod skosem możemy ustawić dziecięce łóżko czy niższe szafki, a tam, gdzie mamy do dyspozycji wyższe ściany, warto umieścić szafy, witryny i regały, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Trzeba pamiętać, że dziecko powinno mieć odpowiednie miejsce do nauki, zabawy i odpoczynku. Na poddaszu warto stawiać na proste formy i naturalne kolory – doskonale sprawdzi się tutaj biel i drewno. Takie meble są uniwersalne i nigdy nie wychodzą z mody, a do tego na poddaszu tworzą niezwykły klimat.

Kolekcja Namek BRW
Kolekcja Namek BRW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.