Projektant radzi: stwórz klimat z zegarem w tle

Nie da się zatrzymać czasu, ale możemy go odmierzać w dobrym stylu. Dobrze dobrany zegar stanowi piękne tło aranżacji, a przyda nam się w każdym pomieszczeniu w domu, dlatego warto wiedzieć, jakie mamy opcje.

Zegar najczęściej pojawia się w salonie. Do tego rodzaju wnętrz wybieramy zegary ścienne, które jednocześnie mogą stanowić wspaniałą aranżację. Warto jednak wiedzieć, że do wykorzystania mamy także wspaniałe stylowe budziki i zegary w fantazyjnych formach, które podkreślają charakter wnętrz.

Zegar w salonie

Zegar ścienny w salonie odzwierciedla styl pomieszczenia. Jeśli tworzymy wnętrze nowoczesne, w stylu loftowym, to zegar powinien być minimalistyczny. Stanowi wtedy znakomitą dekorację ścienną, a przy okazji zawsze wiemy, która jest godzina.

– Taka efektowna ozdoba pięknie prezentuje się na tle ściany z czerwonych cegieł i stanowi doskonałe przełamanie w przytulnych zakamarkach, z wygodnym fotelem, z poduszkami czy regałem książek – podpowiada Bartosz Matławski.

Budzik w sypialni to podstawa

Chociaż bardzo tego nie chcemy, to budzik w sypialni jest niezwykle ważny. I chociaż ma czysto praktyczną funkcję – dzięki niemu nie spóźnimy się do pracy czy szkoły, to może być też bardzo stylowy. Wystarczy tylko dobrze wybrać i postawić na przykład na zegarek retro.

Dziecięce fantazje zegarowe

W pokoju dziecięcym możemy jeszcze bardziej poszaleć z fantazyjnymi formami zegarów. W modnych wnętrzach sprawdzi się na przykład pastelowy zegar z kukułką. Wygląda uroczo i dopełnia stylizację w pokoiku, który powinien być magiczny, bajkowy i niezwykły.

Z przymrużeniem oka

Oprócz klasycznych, nowoczesnych i stylowych – możemy też postawić na zegary z przymrużeniem oka. Może to być na przykład… zegar w kształcie kapsla! Takie stylizacje najczęściej świetnie sprawdzają się chociażby w kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.