Rusza cykl spotkań z nauczycielami śpiewu. W zabytkowej Willi Grawitza każdy będzie mógł się nauczyć śpiewać kołysanki. Warsztaty dedykowane są nie tylko rodzicom, ale również dziadkom, opiekunom, a także osobom, które o rodzicielstwie dopiero myślą. Pierwsze spotkanie już 16 maja.
Uspokojenie i tulenie do snu niemowlęcia czasami bywa trudnym wyzwaniem. Nowoczesne metody w postaci elektronicznych bujaków, szumisiów i innych gadżetów, nie zawsze się sprawdzają.
– Tymczasem okazuje się, że istnieje skuteczniejszy sposób, który dodatkowo pozytywne wpływa na rozwój dziecka – tłumaczy Anna Tarnowska, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie.
Dodaje, że w 2016 roku prowadzono badania, podczas których obserwowano zachowanie niemowląt w wieku od 7 do 10 miesięcy. Okazało się, że maluchy nie muszą mieć bezpośredniego kontaktu z rodzicem – nie muszą być tulone, nie muszą go nawet widzieć, by być spokojnymi. Wystarczyło, że… słyszały śpiew rodzica.
– Śpiew kołysanek ma kojący wpływ na dziecko – mówi Anna Tarnowska. – Nie trzeba pociechy nosić, bujać, lulać, karmić. Można ją położyć w łóżeczku i śpiewając zajmować się innymi domowymi zadaniami – uśmiecha się.
Anna Tarnowska nie ma wątpliwości: śpiewanie dziecku przyczynia się do budowania więzi między rodzicem a dzieckiem, rozwija słownictwo i słuch muzyczny malucha, jest też doskonałym sposobem na wyrażanie emocji i nauki.
Cykl warsztatów „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj i tato” kierowany jest nie tylko do rodziców, którzy już teraz wychowują swoich milusińskich, ale również dla kobiet w ciąży, a nawet do osób, które o rodzicielstwie dopiero myślą. Udział mogą wziąć również dziadkowie, czy tez starsze rodzeństwo maluchów.
– Wszyscy są mile widziani, panie z brzuszkami i rodzice z maleństwami, mamy odpowiednie maty, gdzie dzieciaczki mogą się ruszać. Niestety ilość miejsc jest również ograniczona – mówi Anna Tarnowska.
Dlatego też lepiej zarezerwować udział w zajęciach. Można tego dokonać osobiście w sekretariacie szkoły w Willi Grawitza przy Alei Wojska Polskiego 115 w Szczecinie lub dzwoniąc pod numer 91 423 26 55.
Spotkania będą się odbywały w czwartki: 16, 23 oraz 30 maja o godzinie 10:00. Zajęcia są bezpłatne!