Szczecińska biała flota rośnie w siłę. Rejs na majówkę obowiązkowy

Jeszcze kilka lat temu Szczecin nie miał zbyt wiele do zaoferowania dla turystów, którzy chcą poznawać nasz region z perspektywy wody. Pod tym względem stolica Pomorza Zachodniego znacząco odstawała od wielu miast Europy, które położone są nad wodą i znakomicie potrafiły ją wykorzystywać jako jedną z czołowych atrakcji turystycznych. Zbliżający się sezon wszystko może zmienić, tak bogatej oferty nie było w Szczecinie nigdy.

Armatorzy pływający po Odrze, Jeziorze Dąbie czy też Zalewie Szczecińskim przedstawiają coraz bogatszą ofertę. Jedni proponują rejsy dla małych grup niewielkimi jednostkami, często niezdolnymi do długich rejsów, jeszcze inni mają za sobą ogromne inwestycje. Przykładem mogą tu być bliźniacze jednostki Odra Queen i Peene Queen, którymi zarządza Unity Line. Niedawno statki przeszły modernizację, to wszystko sprawia, że jednostki są czyste i estetyczne. Przy podniesieniu komfortu podróży dodatkowo przewoźnik wzbogacił swoją ofertę. Już w rozpoczętym sezonie turyści mogą skorzystać z jednej z 10 tras – począwszy od klasycznych rejsów po porcie, a skończywszy na wyprawach do legendarnego betonowca.

Świnoujście i zabawa ze znanym DJ-em

Unity Line na majówkę wznawia rejsy do Świnoujścia, w poprzednim roku cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Po raz pierwszy do stolicy polskich kurortów można będzie wyruszyć już 1 maja. Kolejne rejsy zaplanowane są na 2, 3, 4 i 5 maja. Po majówce do Świnoujścia popłynąć można będzie w każdą sobotę i każdą niedzielę. Rejs nad Bałtyk to dokonała alternatywa dla tych, którzy nie lubią stać w korkach, jakich w sezonie letnim i w weekendy trudno uniknąć podczas drogi nad morze.

Co ciekawe, żaden inny armator poza Unity Line, nie ma w swojej ofercie możliwości zamówienia posiłku z grilla. To oznacza, że podczas rejsu będzie można dobrze się bawić, zachwycać malowniczymi pejzażami i do tego dobrze zjeść.

Już w poprzednim sezonie u niektórych armatorów można było się bawić na wodzie w rytmach ulubionej muzyki. Teraz na pokładzie pojawia się znany w całej Polsce DJ Twister. W serwisie www.bilety.fm można kupić bilety w przedsprzedaży na Twister Boat. Taniec, dobra muzyka, piękne widoki i łagodne kołysanie fal podczas dwugodzinnego rejsu… a po opuszczeniu kotwicy afterparty. Czy ta oferta muzyczna podbije serca szczecinian? Pierwsza taka impreza już 10 maja.

Betonowiec będzie hitem?

Hitem może się okazać wyprawa na betonowca. Jak się okazuje, wielu szczecinian o betonowym wraku statku słyszało, ale niewielu miało okazję go zobaczyć. Tymczasem Unity Line po raz pierwszy w tym sezonie uruchamia regularne rejsy pod hasłem „Betonowiec na fali”. Dzięki czemu będzie można podczas dwugodzinnego rejsu dobrzeć do historycznego obiektu, który jest jedną z największych atrakcji regionu, ale do której trudno było dotrzeć ze względu na położenie. Pierwszy rejs do betonowca już 1 maja o 19:30.
Dlaczego taka godzina? Ponieważ wrak przy zachodzącym słońcu prezentuję się wyjątkowo ciekawie.

Bilety kupicie online

Port, panorama starówki, Jezioro Dąbie czy wreszcie zalew szczeciński są coraz chętniej umieszczane w planach szczecińskich armatorów. Ci oferują rozmaity komfort podróżowania, niektóre statki są wysłużone, inne zmodernizowane. Ceny za rejsy nie są wygórowane, a co za tym idzie, powstaje coraz ciekawsza propozycja dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Szkoda tylko, że wciąż nie ma możliwości swobodnego pływania w górę rzeki, powodem są nisko zawieszone mosty.

Na pewno zaletą obecnej oferty jest możliwość nabycia biletów na wszystkie wspominane wyprawy bez wychodzenia z domu. Zakupu można dokonać dzięki platformie bilety.fm w zakładce REJSY
https://bilety.fm/pl/71-rejsy znajdziecie bogatą propozycję rejsów turystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.