Szkoły rodzenia się zmieniają. Przyszłe mamy są zachwycone!

Do tej pory można było się dowiedzieć o szczepieniach, pielęgnacji niemowlęcia, czy też o wyprawce dla malucha. Teraz w Szkole Rodzenia Magdaleny Zawadzkie można nauczyć się także… śpiewu. Skąd ten pomysł?

Już dwukrotnie przyszli rodzice mogli spotkać się w Szkole Rodzenia Magdaleny Zawadzkiej w ramach warsztatów, podczas których uczono śpiewu kołysanek. To ewenement w szczecińskich szkołach, ale niewykluczone, że na stałe zagości w programach przygotowujących do macierzyństwa.

– Bardzo się cieszę, że mogłam z moimi ciężarnymi pacjentkami wziąć udział w projekcie nauki śpiewu kołysanek – komentuje położna, Magdalena Zawadzka. – Wiele Pań podczas warsztatów wracało wspomnieniami do swojego dzieciństwa i przypominało sobie słowa kołysanek śpiewanych przez ich mamy oraz babcie. Były to bardzo miłe wspomnienia. Jako położna uważam, że  śpiewanie dzieciom kołysanek jest najlepszym sposobem na ich usypianie, stosowanym od zamierzchłych czasów. Mama nie musi być uzdolniona muzycznie, ażeby to robić – dodaje.

Podkreśla, że podczas śpiewania kołysanek rodzic nawiązuje bezpośredni kontakt z dzieckiem, a kołysząc podczas śpiewu, wspiera rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej malucha. Dla rodziców śpiewanie ma korzystny wpływ terapeutyczny, ponieważ reguluje emocje, które po porodzie bywają zmienne i niekiedy trudne.

Zajęcia śpiewu w Szkole Rodzenia Magdaleny Zawadzkiej odbywają się od dwóch tygodni, w najbliższą sobotę mamy spotkają się po raz trzeci. Warsztaty prowadzi Kiara Kotlarek.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki współpracy Magdaleny Zawadzkiej z Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie. Szkoła ta od wielu miesięcy promuje projekt o nazwie „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, podczas warsztatów rodzice, dziadkowie, czy też nianie mogą nieodpłatnie uczyć się śpiewu kołysanek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.