Home > SPORT > Szykuje się wielka międzynarodowa gra! Pomorzany będą broniły tytułu

Szykuje się wielka międzynarodowa gra! Pomorzany będą broniły tytułu

Wielkimi krokami zbliża się kolejny turniej w petance ekstremalnej. II Osiedlowe Mistrzostwa Polski w Bulach Ekstremalnych odbędą się  18 maja. W tym roku zainteresowanie imprezą jest jeszcze większe, niż w ubiegłym roku. Turniej będzie miał wymiar międzynarodowy, ale tytułu będą bronić szczecinianie.

Piotr Krakowski i Krzysztof Pawlaczyk – to oni są historycznymi, pierwszymi Osiedlowymi Mistrzami Polski w Bulach Ekstremalnych. Drużyna z Pomorzan w ubiegłym roku nie była gościnna i na szczecińskiej Łasztowni pobiła teamy z innych miast Polski.

W tym roku charakter imprezy może mocno się zmienić. Jak tłumaczy organizator i szczeciński promotor gry w bule, Przemysław Kazaniecki, chęć udziału w szczecińskiej imprezie wyraziły drużyny osiedlowe nie tylko z Polski i Ukrainy jak w 2018 roku, ale również innych krajów europejskich.

– Wiemy, że chcą u nas zagrać drużyny między innymi z Ukrainy, czy też Belgowie z Brukseli. Jesteśmy otwarci na międzynarodową rywalizację i prawdopodobnie formuła tegorocznej imprezy się zmieni. To będą Międzynarodowe Mistrzostwa Polski – zapowiada.

Szczecińskie zawody uchodzą za jeden z najlepiej zorganizowanych turniejów w bule w Polsce. Rywalizacja nie jest łatwa, tutaj bowiem zasady gry są zmodyfikowane. Metalowymi kulami rzuca się nie na klasycznym bulodromie, ale na trudnym terenie z przeszkodami.

Tegoroczna impreza odbędzie się już niebawem, 18 maja. Wśród faworytów wymienia się szczecińskie zespoły, które w kraju wiodą prym w rozgrywkach buli ekstremalnych.

– Śródmieście, Stare Miasto, Podjuchy, obrońcy tytułu z Pomorzan, czy też gracze z pobliskich Polic: mamy w Szczecinie kilku ciekawych zawodników, których stać na dobre wyniki – mówi Przemysław Kazaniecki.

W turnieju wystąpi też drużyna Szczecin Life.