To była wyjątkowa inauguracja. Popłynąć jachtem mógł każdy

Inauguracja sezonu żeglarskiego za nami. Wczoraj w Marinie Club świętowali ci, którzy kochają żeglarstwo, jak również dzieci, które o rejsach na wielkiej wodzie dopiero marzą. Nie zabrakło miłych akcentów, takich jak rejs po jeziorze Dąbie. Popłynąć mógł każdy.

Sezon rozpoczęty! Yacht Club Polska w Szczecinie zainaugurował wczoraj sezon żeglarski oraz funkcjonowanie szkółki żeglarskiej. Zarówno doświadczeni żeglarze, jak i dzieci, które o wyprawach na wielką wodę dopiero marzą, mogli wczoraj wspólnie rozmawiać o swojej pasji.

Wśród partnerów wydarzenia był jeden z najbardziej znaczących pracodawców w regionie, znany producent jachtów Technologie Tworzyw Sztucznych (TTS). Goleniowska spółka podczas wczorajszej imprezy udostępniła swój jacht dla wszystkich gości, było można wejść na jego pokład i popłynąć  w rejs po Jeziorze Dąbie.

– Jacht to Varianta 18, nosi nazwę Hanna – zdradza Martyna Budzińska z TTS. – Blisko sześciometrowa jednostka została zbudowana z myślą o pracownikach naszej firmy. Ci, w czasie wolnym od pracy, mogą za darmo korzystać z jednostki, pływać po Jeziorze Dąbie, Zalewie Szczecińskim czy nawet po Bałtyku. Chętnie udostępniamy nasz jacht i pokazujemy, że żeglarstwo jest niesamowitą pasją – tłumaczy.

Technologie Tworzyw Sztucznych wchodzą w skład Hanse Group, znanego w świecie producenta luksusowych jachtów. Zwykle buduje jednostki dla odbiorców z Niemiec, Turcji, Hiszpanii czy też Australii. TTS swoim pracownikom finansuje również kursy żeglarskie.

Podczas wczorajszej inauguracji obecni byli nie tylko doświadczeni żeglarze, ale także studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, z kierunku Budowa Jachtów. Pod okiem Zbigniewa Zbroi przygotowują się nie tylko do wykonywania ciekawego zawodu, ale również do regat. TTS wspólnie z ZUT tworzy drużynę żeglarską, na jachcie Tomahawk będą startować w najważniejszych imprezach w regionie.

Inauguracja sezonu żeglarskiego miała dwie odsłony. Pierwsza oficjalna, związana z symbolicznym podniesieniem bandery, jak również część rozrywkowa z bogatą gastronomią, wspólnym żeglowaniem i licznymi rozmowami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.