Home > SZCZECIN > To prawdopodobnie najbardziej urokliwy plac zabaw Szczecina

To prawdopodobnie najbardziej urokliwy plac zabaw Szczecina

O tę ulicę od lat nikt nie dba. Mimo atrakcyjnego położenia i bliskości centrum, niewiele się tu dzieje. Mieszańcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i… zbudowali własny plac zabaw.

To ulica Heyki, położona niedaleko centrum, tuż przy Odrze. To jeden z najbardziej zaniedbanych zakątków Szczecina. Na terenie niewielkiego osiedla, położonego na Kępie Parnickiej, znajduje się m.in. baza autobusowa PKS Szczecin, czy też Sanepid. Przez północną część wyspy prowadzi wiadukt linii kolejowej pomiędzy stacjami Szczecin Główny i Szczecin Port Centralny.

Mimo że Heyki i tutejszy Bulwar Elbląski mogłyby być reprezentatywnymi miejscami dla Szczecina, to zdewastowane nabrzeże i budynki mieszkalne (znajdujące się w fatalnym stanie technicznym), bardziej straszą, niż zachęcają do spacerów.

Mieszkańcy jednego z bloków sami zorganizowali dla swoich dzieci plac zabaw. To prawdopodobnie najbardziej urokliwy zakątek na całej Kępie Parnickiej, ponieważ został stworzony przez mieszkańców i dla mieszkańców. Zakątek, który daje radość miejscowym dzieciom.

Nieopodal znajduje się plac zabaw zbudowany ze środków miasta, nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

 

Foto: Michał Bajorski