W podszczecińskim ogrodzie jeszcze bardziej rodzinnie

Wstęp jest bezpłatny. Teraz jest tu wyjątkowo urokliwie, na terenie ogrodu znaleźć można kilka odmian magnolii, które właśnie zakwitły. Dodatkowo powstaje infrastruktura, z której radość będą miały całe rodziny. Warto wybrać się do Glinnej.

Żeby wejść na teren ogrodu dendrologicznego w Glinnej, nie trzeba mieć biletów. Warto znaleźć odrobinę czasu, by wybrać się w to miejsce w okresie wiosny. Właśnie zaczynają kwitnąć magnolie oraz wiele innych roślin, o jakie trudno w przydomowym ogrodzie.

W ubiegłym tygodniu prowadzono prace związane z budową ławek i siedzisk.

Ogród w Glinnej jest zadbany, znajduje się pod opieką Nadleśnictwa Gryfino, którego granice rozpościerają się na terenie Puszczy Bukowej. Co ważne, właśnie rozpoczęła się inwestycja przy ogrodzie. Jaka? W otoczeniu powstają drewniane siedziska i ławki. To idealne miejsce na rodzinny piknik. Jakby tego było mało, przy ogrodzie dendrologicznym powstaje plac zabaw dla najmłodszych. Atestowane urządzenia będą bezpieczne na młodych globtroterów.

Obok znajduje się duża wiata z miejscem, w którym można palić ognisko.

Mówiąc o Glinnej i tamtejszym ogrodzie, nie sposób pominąć bogatej fauny. Na terenie ogrodu przy odrobinie szczęście będziecie mogli przyglądać się hasającym wiewiórkom, czy też licznym ptakom takim jak m.in. raniuszek zwyczajny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.