Home > SPORT > Wielkie granie w Szczecinie. W sobotę turniej o Mistrzostwo Polski!

Wielkie granie w Szczecinie. W sobotę turniej o Mistrzostwo Polski!

Dwadzieścia drużyn, w tym zespoły ze Szczecina, zmierzy się w turnieju o tytuł Mistrza Polski w petance ekstremalnej. Impreza tej rangi gości w Szczecinie po raz pierwszy. Wśród faworytów wymienia się teamy z naszego miasta.

Warszawa, Poznań, Lublin, Kołobrzeg, czy też Szczecin – w turnieju o tytuł najlepszych bulistów wystąpią zawodnicy z całego kraju. Kto jest faworytem? Jak mówi organizator, Przemysław Kazaniecki, trudno wskazać murowanego kandydata do złota, ale w gronie najlepszych teamów są drużyny ze Szczecina.

– Petanka w wydaniu ekstremalnym, czyli rzucanie kulami nie na bulodromie, ale na terenie z przeszkodami, staje się w kraju coraz bardziej popularna – tłumaczy. – Tak naprawdę prekursorami tej wersji gry są właśnie szczecinianie, którzy walczyli o medale na Mistrzostwach Europy i w sobotę zagrają na własnym terenie. Jest szansa na złoto – dodaje.

Turniej rozegrany zostanie w sobotę na Wyspie Grodzkiej. Zapowiada się na zaciętą rywalizację. Warto przyjść i dopingować nasze teamy. O złoto powalczy aż sześć drużyn ze Szczecina, dwa kolejne są z Polic.

– Będzie sporo emocji – zapowiada Przemysław Kazaniecki. – Na szczecińskich turniejach w bule zawsze panuje ciepła atmosfera, rok temu na Mistrzostwach Szczecina zdarzyło się, że kibice po zakończeniu turnieju zaczynali grać z zawodnikami i uczyć się tej ciekawej dyscypliny sportu. Każdy się dobrze bawił, teraz będzie podobnie – dodaje.

Start turnieju o godzinie 10:00.