Wyjątkowy Salonik Muzyczny dla melomanów. Pomysł skradnie serca szczecinian?

W pięknej Willi Grawitza przy ul. Wojska Polskiego powstaje Salonik Muzyczny. Projekt zakłada organizację cyklu bezpłatnych koncertów. Czy ten pomysł przekona szczecinian i lokalnych melomanów? Pierwsza impreza już 31 marca.

Na scenie zaprezentują się szczecińscy artyści muzycy oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Już 31 marca o godzinie 12:00 odbędzie się pierwszy z koncertów z cyklu Salonik Muzyczny.  Udział w koncertach będzie bezpłatny, ale jak podkreśla pomysłodawca projektu, profesor Anna Tarnowska, ilość miejsc jest ograniczona. Dlatego warto wcześniej zarezerwować sobie miejsce.

– Zapraszamy rodziny z dziećmi. Niewątpliwie będzie to również okazja do poznania szkoty muzycznej od wewnątrz oraz zwiedzania zabytkowego obiektu i poznania jego historii – mówi Anna Tarnowska.

Sala koncertowa, jak i siedziba Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia imienia Tadeusza Szeligowskiego, mieści się w zabytkowej Willi Grawitza przy ul. Wojska Polskiego 115 w Szczecinie. Obiekt został zbudowany w latach 1897–1898 dla radcy miejskiego Georga Grawitza. W 1908 roku budynek przeszedł na własność posiadacza ziemskiego Augusta Diestla, pod koniec wojny właścicielem był Pomorski Związek Hodowców Bydła. Od 1951 roku w willi mieści się Państwowa Szkoła Muzyczna, w której kształciły się całe pokolenia szczecińskich muzyków.

Czy pomysł profesor Anny Tarnowskiej skradnie serca szczecińskich melomanów? Wszystko wskazuje na to, że w koncertowe niedziele będą cieszyły się sporym zainteresowaniem, zarówno ze strony rodziców dzieci uczących się szkole, jak i miłośników muzyki klasycznej.

Bezpłatne wejściówki można zarezerwować telefonicznie pod numerem 91 423 26 55 i odebrać je bezpośrednio przed koncertem. Projekt Salonik Muzyczny jest dofinansowany ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.