Home > KULTURA I ROZRYWKA > Aktor z okolic Szczecina zagra w Gwiezdnych Wojnach i Indiana Jonesie?

Aktor z okolic Szczecina zagra w Gwiezdnych Wojnach i Indiana Jonesie?

Zagrał w „Grze o Tron”, teraz może znaleźć się na planie dwóch innych superprodukcji.  Czy aktor z Polski podbije hollywoodzkie kino? Ma pewną umiejętność, która go wyróżnia.

Na plan „Gry o Tron” trafił przypadkiem, wcześniej nie oglądał tego serialu. Paweł Sakowski mieszkający na co dzień w Poznaniu (pochodzi z niewielkiego Choszczna, zachodniopomorskie) dostaje kolejne propozycje ról.

– Zaraz po nagraniach do „Gry o Tron” pojawiły się propozycje gry w irlandzkich serialach, ale dla tych angaży musiałbym się wyprowadzić na wyspę, a nie byłem wtedy na to gotowy – mówi aktor.

Okazuje się, że ta odmowa mu nie zaszkodziła. Teraz pojawiają się kolejne oferty, z samego Hollywood. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, pojawiły się propozycje zagrania w dwóch superprodukcjach. Pierwszy projekt to piąta odsłona kultowego „Indiany Jonesa”, druga to rola w kolejnym epizodzie „Gwiezdnych Wojen”.

Sam aktor nie potwierdza tych rewelacji, ale też… nie zaprzecza.

– Mogę jedynie powiedzieć, że faktycznie pojawiły się propozycje i była rozmowa z przedstawicielem LucasStudio – mówi Paweł Sakowski.

Jeżeli informacje się potwierdzą, to aktor z Poznania będzie pierwszym Polakiem, który pojawi się na planie kultowych superprodukcji, jakie od lat fascynują fanów kinematografii. Według założeń producenta, IX Epizod Gwiezdnych Wojen do kin trafi pod koniec 2019 roku, natomiast premiera kolejnej część przygód Indiany Jonesa zapanowania jest na 2021 rok.

Co czyni polskiego aktora wyjątkowym?

Paweł Sakowski jako aktor zdobył popularność dzięki epizodycznej roli w ostatnim sezonie Gry o Tron. Mimo, że premiera ostatnich odcinków serialu zaplanowana jest dopiero na wiosnę tego roku, to informacja o aktorze elektryzuje fanów kina. Co czyni polskiego aktora niezwykłym? Okazuje się, że znakomicie radzi sobie z językiem angielskim. To prawdziwy „poliglota”, w Irlandii mówi jak Irlandczyk, w Szkocji jak Szkot, w Nowym Jorku jak nowojorczyk, a w Bostonie jak… rodowity bostończyk.

– Polscy aktorzy zwykle grają w międzynarodowych produkcjach Słowian, ponieważ w ich mowie słychać słowiański akcent, w moim przypadku jest nieco inaczej – mówi aktor.

Przyznaje, że kiedy pojawił się na planie Gry o Tron, nikt nie chciał początkowo uwierzyć, że jest Polakiem, który do Irlandii trafił zaledwie na kilka dni, właśnie po to, by zagrać jedną z ról w serialu.

Paweł Sakowski swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął w poznańskim Teatrze u Przyjaciół.