Home > KULTURA I ROZRYWKA > Altówkami rządzą kobiety? Trudny konkurs w Willi Grawitza

Altówkami rządzą kobiety? Trudny konkurs w Willi Grawitza

To nie był łatwy konkurs, gra na altówce bez akompaniamentu sprawia problemy nawet doświadczonym muzykom – mówili słuchacze, którzy śledzili rywalizację młodych altowiolistów podczas wczorajszego konkursu altówkowego, który odbył się w auli zabytkowej Willi Grawitza w Szczecinie.

Mierzyli się  trudnymi etiudami, tremą i chęcią zaprezentowania swojego muzycznego kunsztu. Wczoraj w auli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie rywalizowali młodzi altowioliści. Jak mówili słuchacze, to jeden z najtrudniejszych konkursów dla adeptów muzyki.

– To nie był łatwy konkurs, gra na altówce bez akompaniamentu sprawia problemy nawet doświadczonym muzykom. Zwykle altowiolista jest członkiem orkiestry, a przynajmniej gra z kimś. Tym razem trzeba było wyjść na scenę solo, bez akompaniamentu zmierzyć się ze swoimi umiejętnościami i surowym słuchem jurorów – mówiła nam jedna ze słuchaczek, która zasiadła na widowni.

Regionalny Konkurs Altówkowy Etiud i Utworów Solowych rozstrzygany był w pięciu kategoriach. Co ciekawe, na scenie niepodzielne rządziły kobiety, to one głownie rywalizowały o wygraną. Spośród wszystkich uczestników honoru mężczyzn bronił Szymon Słowik reprezentujący PSM im. W. Lutosławskiego w Stargardzie.

Oto lista zwycięzców, nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie:

I miejsce

Hanna Konstancja Gwizdała

Szymon Słowik

Karolina Baranowska

Zuzanna Konopczyńska

II miejsca

Blanka Sławińska

Julia Skałacka

Hanna Zielińska

Klara Bieluń

Hanna Żukowska

Maria Martinek

III miejsca

Zofia Sophie Zoe Domański

Anna Roaniuk

Agata Sławińska

Anna Matias

Dorota Szajduk

Gabriela Pudło

wyróżnienia

Martyna Woroniak

Weronika Wierzbicka

Natalia Jurkiewicz