Home > KULTURA I ROZRYWKA > Kenny Garrett zrobił jazzowe show. Szczecin Jazz rozpoczął się na dobre

Kenny Garrett zrobił jazzowe show. Szczecin Jazz rozpoczął się na dobre

Amerykański saksofonista rozgrzał szczecińską publiczność i porwał wszystkich do… tańca! Podczas wczorajszego koncertu w ramach festiwalu Szczecin Jazz byliśmy świadkami wyjątkowego koncertu w wykonaniu Kenny`ego Garretta. 

Zdobywcy nagrody Grammy, członka Duke Ellington Orchestra i zespołu Milesa Davisa – Kenny’ego Garretta nie trzeba przedstawiać. Światowej klasy muzyk zawitał do Szczecina i wyjątkowym brzmieniem rozgrzał publiczność podczas koncertu w ramach Szczecin Jazz Festiwal.

Sam koncert składał się dwóch części, pierwsza spokojna i subtelna, druga odsłona występu Kenny’ego Garretta to prawdziwa muzyczna petarda. Muzyk zachęcał miłośników jazzu nie tylko do rytmicznego klaskania, ale także do tego, by się nieco poruszać. Owacjom na stojąco towarzyszyły tańce między krzesłami. I nie ma się co dziwić – przy takiej cudownej muzyce, nogi same wystukują rytm.

Muzycy zachwycili swobodą i otwartością. Uczestnicy tego niezwykłego koncertu nie tylko mogli posłuchać dobrej muzyki, ale także po występie, spotkać się z artystami.

Na kolejnych koncertach w ramach festiwalu zorganizowanego przez Szczecińską Agencję Artystyczną będzie można posłuchać m.in. Jazz Sister Cities, Jony Arden oraz wielkiej gwiazdy, jaką jest Erykah Badu.