Home > KULTURA I ROZRYWKA > Marek Haładuda w „południe”

Marek Haładuda w „południe”

Już w najbliższy piątek odbędzie się wernisaż dzieł Marka Haładudy zatytułowany „Południe jest podróżą”. Drzwi galerii dla miłośników sztuki otworzą się o godzinie 19:00.

Galeria ZPAP Mały Kierat zaprasza na wystawę malarstwa Marka Haładudy pt. „Południe jest podróżą”. Wernisaż odbędzie się 12 kwietnia 2019 roku o godz. 19.00 (ul. Koński Kierat 16 w Szczecinie).

Kim jest Marek Haładuda? Artysta pochodzi z Nowej Soli. Swoje życie zawodowe związał z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu, którego jest absolwentem (dawna Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych w Poznaniu).  Obecnie jest doktorem habilitowanym w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie sztuki piękne. Jest kierownikiem IX Pracowni Malarstwa na Wydziale Malarstwa i Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W swoim dorobku artystycznym ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych, w kraju i za granicą.

Na wystawie artysta zaprezentuje swoje prace pochodzące z podróży, jaką odbył na południe Francji w ubiegłym roku. Ekspozycja będzie dostępna od 12 kwietnia do 30 maja 2019 roku. Wstęp jest bezpłatny.