Home > WIRTUALNA GALERIA > Piotr Kamieniarz w naszej Wirtualnej Galerii. Zobaczycie okrucieństwo, ból, przerażenie i nasze wstydliwe przywary

Piotr Kamieniarz w naszej Wirtualnej Galerii. Zobaczycie okrucieństwo, ból, przerażenie i nasze wstydliwe przywary

Drodzy czytelnicy, oddajemy dziś do Waszej dyspozycji nowy element strony. To wirtualna galeria, w której będzie można poznawać sylwetki ciekawych artystów: rysowników, fotografów, grafików, etc. Dzięki temu, siedzą na kanapie w domu, będziecie mogli odkrywać niezwykłe sylwetki twórców oraz poznawać ich prace.

Pierwszy artysta, jaki gości w naszej galerii, to Piotr Kamieniarz.

Artysta urodził się w 1964 r. Nie ma wykształcenia plastycznego, ale gdy choć raz obejrzy się jego prace, trudno o nich zapomnieć. Piotr Kamieniarz posługuje się piórkiem i kredkami. Mieszka i pracuje w Salominie (Lubelszczyzna), ale jego prace są znane już nie tylko w całej Polsce, a nawet poza jej granicami.

Jak pisze o nim Kasia Tchórz w sZAFie:

„Niech nie zmyli Was kaczuszka, lalkarz, arlekin, koń na biegunach, sprzedawczyni jabłek, królowie czy kochankowie złączeni plecami „na dobre i na złe”. Baśniowy i balladowy nastrój prac Piotra Kamieniarza jest jedynie piękną maską (tak częstym motywem twórczości artysty) za którą skrywają się: okrucieństwo, ból, przerażenie i nasze wstydliwe przywary. Te poetyckie rysunki, w niepowtarzalny sposób łączą w sobie dziecięcą niewinność i mroczną seksualność. Nie unikają poruszania częstokroć drażliwych tematów tabu, jak i czułości. Całość podszyta elementami groteski pozbawia je ciężkostrawnego patosu, dojmującego dramatyzmu, czyniąc z Piotra artystę świadomego swojej sztuki, ale także niezwykle wrażliwego obserwatora drugiego człowieka i życia.”

Piotr Kamieniarz – EDYP

Piotr Kamieniarz – MAŁY KSIĄŻĘ

Piotr Kamieniarz – NA POKUSZENIE

Piotr Kamieniarz – OSWAJANIE DEMONÓW II

Piotr Kamieniarz – JESTEŚ ZBYT DUŻY, BY BAWIĆ SIĘ W KĄPIELI

Piotr Kamieniarz – TEMIDA

Piotr Kamieniarz – MATKA

Piotr Kamieniarz – SPOWIEDNIK II

Piotr Kamieniarz – GNIAZDO

Piotr Kamieniarz – JEŹDŹCY APOKALIPSY