Home > LIFESTYLE > Projektant radzi: gotowanie w domu może być przyjemne

Projektant radzi: gotowanie w domu może być przyjemne

Przygotowywanie potraw w domu ma swój urok. Niekoniecznie musi się kojarzyć z obowiązkiem, ale może to być także świetna zabawa i czas spędzony wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi. Projektant Bartosz Matławski zdradza przepis na udane domowe gotowanie.

W kuchni warto stworzyć sobie takie warunki, które będą sprzyjać kulinarnym fantazjom. Wtedy gotowanie będzie czystą przyjemnością. Dobrze o tym pomyśleć już w momencie projektowania przestrzeni, dzięki czemu będzie można wszystko doskonale sobie dopasować. Znaczenie ma tutaj zarówno rozmieszczenie szafek i sprzętów, jak i wielkość blatów roboczych, więc warto wziąć pod uwagę rady specjalistów od projektowania wnętrz.

Blat roboczy to podstawa

Podstawą w przygotowywaniu posiłków jest odpowiednio przygotowany blat roboczy. Mamy tutaj sporo możliwości. Blat roboczy na szafkach to oczywiście podstawa, ale można też pomyśleć o dodatkowej przestrzeni. 

– Nawet w niewielkiej kuchni można komfortowo zaprojektować barek czy wyspę. W ten sposób zyskuje się funkcjonalną przestrzeń, która może służyć zarówno do przygotowywania posiłków, jak i do ich spożywania – podpowiada Bartosz Matławski.

Blaty robocze powinny być tak rozmieszczone, by można było łatwo sięgać po produkty z szafek, lodówki, a także, by mieć swobodny dostęp do piekarnika czy płyty grzewczej. Warto uwzględnić taki układ  mebli, który będzie dla nas najbardziej komfortowy.

Royal Kasetta BRW

Royal Kasetta BRW

Czasami potrawy przygotowujemy w pośpiechu. Ważne jest zatem to, by mieć swobodny dostęp do naczyń i sprzętów kuchennych. W szafkach czy szufladach można umieścić praktyczne organizery, które pomogą nie tylko zachować porządek, ale także sprawią, że szybko i bez problemu wyciągniemy dokładnie to, co jest nam potrzebne.

Royal Kasetta BRW

Royal Kasetta BRW

Estetyka na talerzu

Na koniec warto pomyśleć o tym, jak podamy przygotowane dania. Dzisiaj mamy do wyboru sporo ciekawych, modnych i niezwykle atrakcyjnych wzorów, które urzekają od pierwszego wejrzenia. Możemy podstawić na kolorową zastawę, na której pięknie wyeksponujemy dania, jakie przygotujemy. Można dać się ponieść swojej fantazji i cieszyć się ogromną kreatywnością, do jakiej inspirować będzie nam nasza kuchnia.

Komplet obiadowy Galactic blue

Komplet obiadowy Galactic blue