Home > LIFESTYLE > Projektant radzi: sypialnia w stylu glamour

Projektant radzi: sypialnia w stylu glamour

Kolekcja Roksana BRW

Zachwycasz się wnętrzami z wielkich hitów filmowych? Podoba Ci się blask i blichtr? W swoich wnętrzach koniecznie postaw na styl, który spełni Twoje oczekiwania. Tym razem nasz projektant – Bartosz Matławski – podpowiada, jak urządzić sypialnię w stylu glamour.

Wnętrza niczym z Hollywood, zachwycające dodatki i wygoda kojarząca się z luksusem – to zalety stylu glamour. Można go wprowadzić do swojego domu na wiele różnych sposobów – ale uwaga – można też szybko przesadzić, więc warto kierować się kilkoma zasadami.

Na bogato, ale i subtelnie

Podstawę stanowią zawsze meble. W stylu glamour doskonale prezentuje się biel, ale nie zwykła biel. Warto postawić na lśniące fronty. Dobrym pomysłem jest subtelna elegancja. Jeśli tutaj zachowamy umiar, to będzie można poszaleć z dodatkami, które w tym stylu odgrywają ogromną rolę.

– Wysoki połysk mebli połączony ze srebrnym eleganckim wykończeniem to doskonała propozycja, jeśli chodzi o styl glamour – jest ekskluzywnie, ale nie kiczowato – podpowiada projektant Bartosz Matławski.

Aranżacja Glamour BRW

Aranżacja Glamour BRW

Blask kryształów

Gdy już mamy błyszczące fronty, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. W stylu glamour królują przede wszystkim kryształowe żyrandole. Trochę w starym stylu, a jednocześnie bardzo nowoczesne. Pięknie odbijają światło i same w sobie stanowią doskonałą dekorację. Taki wiszący żyrandol uzupełniamy także o dodatkowe źródło światła w postaci lampek nocnych. Tutaj także warto postawić na zdobienia. Możemy powtórzyć motyw kryształów albo postawić na srebro.

Aranżacja Glamour BRW

Aranżacja Glamour BRW

Luksusowe dodatki

Na koniec warto zadbać o detale, które podkreślą całą aranżację. Na komodzie możemy postawić szklany wazon z białymi kwiatami, metaliczną paterę i srebrne świeczniki. Możemy też dodać odrobinę eleganckiej szarości – na przykład w postaci pościeli – najlepiej satynowej, by dodać całości jeszcze odrobinę blasku.

– W stylu glamour najlepiej prezentują się dodatki srebrne i metaliczne. Pamiętajmy też o lustrach i szkle. Takie elementy doskonale uzupełniają biel i blask, który chcemy wprowadzić do swoich wnętrz – radzi projektant.

Styl glamour zyskuje coraz większą popularność. Za jego pomocą możemy nawet w zwykłym mieszkaniu poczuć się jak w Hollywood i cieszyć się wygodą, na której nam zależy. Relaks w takich wnętrzach jest szczególnie przyjemny.

Aranżacja Glamour BRW

Aranżacja Glamour BRW