Home > SZCZECIN > SOS w Policach

SOS w Policach

Stowarzyszenie „SOS dla rodziny” już od kilku lat przed świętami wielkanocnymi organizuje spotkanie w restauracji „Włoski Ogród” przy ul. Korczaka w Policach.

Policji lokal został wyróżniony certyfikatem zakupu społecznego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza za aktywizację zawodową mieszkańców powiatu polickiego. To tu uczestnicy warsztatów wracają na rynek pracy przez zdobycie nowych kwalifikacji. Starostwo Powiatowe w Policach za działający na jej terenie podmiot społeczny otrzymało specjalną nagrodę. Restauracja „Włoski Ogród” jest dobrym miejscem na organizacje spotkań rodzinnych czy firmowych. Organizując tu spotkanie wspieramy osoby w powrocie do aktywności zawodowej.
W spotkaniu świątecznym w Policach uczestniczyli uczestnicy warsztatów społecznych, przedstawiciele samorządów, policji, duchowieństwa i parlamentarzystów.
Stowarzyszenie SOS dla Rodziny prowadzi również Lokalne Punkty Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem na zlecenie Ministerstwa Sprawiedliwości. W ramach umowy jest realizowane zadanie w zakresie udzielania bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem, świadkom i osobom im najbliższym.
Bezpłatna pomoc jest udzielana w punktach: Kamień Pomorski, Świnoujście, Police, Gryfino, Myślibórz, Choszczno, Stargard, Goleniów, Gryfice, Łobez i Pyrzyce. W biurze w Szczecinie jest uruchomiony telefon czynny przez całą dobę. Kontakt do LPPP w Szczecinie tel. 91 4 330 339.