Home > KULTURA I ROZRYWKA > Tłumy na koncercie. Znamy kolejną gwiazdę

Tłumy na koncercie. Znamy kolejną gwiazdę

Niedawno koncertował w naszym mieście w ramach festiwalu Szczecin Jazz. Wiadomo już, że będzie kolejną gwiazdą „Saloniku Muzycznego” i ponownie wystąpi na szczecińskiej scenie. Jak mówi Anna Tarnowska: „Pierwszy z cyklu koncertów wzbudził ogromne zainteresowanie, już teraz pracujemy nad kolejnymi spotkaniami z melomanami”.

Tydzień temu na scenie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego zagrał wirtuoz gitary klasycznej, Krzysztof Meisinger. Obok niego zaprezentowali się też młodzi szczecińscy muzycy, uczniowie PSM oraz pedagodzy.

– To był niesamowity koncert, będziemy przychodzić na kolejne spotkania z muzyką – komentowali  widzowie.

To oni zagrali podczas pierwszego, historycznego Saloniku Muzycznego w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia im.Tadeusza Szeligowskiego.

Jak przyznaje profesor Anna Tarnowska, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej, frekwencja zaskoczyła organizatorów:

– Spodziewaliśmy się tego, że sala koncertowa w naszej szkole się wypełni, ale nie spodziewaliśmy się, że zainteresowanie będzie tak ogromne i że sporej liczbie osób, które chciały zarezerwować bilet, będziemy musieli odmawiać – wyjaśnia. – Cieszę się, że projekt, który zrodził się w murach naszej szkoły, zyskał takie uznanie – dodaje.

Jak się okazuje, organizatorzy rozważają powtórzenie koncertu z Krzysztofem Meisingerem. Chcą, aby „Salonik Muzyczny” stał się ważnym miejscem na muzycznej mapie Szczecina i jak tłumaczy dyrektor Anna Tarnowska:

– Jeszcze nie rozmawialiśmy na ten temat z panem Krzysztofem, ale mamy wiele próśb o to, by ten koncert powtórzyć. Rozważamy to – mówi Anna Tarnowska.

Znamy już kolejną gwiazdę Saloniku Muzycznego

Termin kolejnego koncertu w ramach „Saloniku Muzycznego” jest już znany. Będzie to sobota 1 czerwca. Zagra na nim wirtuoz instrumentów perkusyjnych, José Torres, który dzień wcześniej poprowadzi warsztaty instrumentalne z uczniami szkół muzycznych. Jeszcze nie tak dawno José Torres koncertował w naszym mieście podczas Szczecin Jazz Festiwal z zespołem Q Ya Vy.

– Tym razem usłyszymy i zobaczymy Torresa w innej odsłonie – tłumaczy Anna Tarnowska. – Będzie to podróż sentymentalna na Kubę. Więcej szczegółów podamy już niebawem – mówi dodaje.

José Torres niedawno zagrał dla szczecinian podczas Szczecin Jazz Festiwal.