Home > SPORT > UEFA pozwoli zagrać „u siebie”?

UEFA pozwoli zagrać „u siebie”?

Pogoń Szczecin ma realne szanse na grę w europejskich pucharach. Przed szkoleniowcem Kostą Runjaicem stanie wówczas nie lada wyzwanie, by przygotować zespół do rozgrywek w Lidze Europejskiej. Ale czy UEFA dopuści szczeciński stadion do rozgrywek?

 

Portowcy zajmują aktualnie szóstą lokatę w ligowej tabeli. Do lidera, Lechii Gdańsk, tracą już 12 punktów. Ale do podium i tym samym miejsca, które gwarantuje grę w eliminacjach do Ligi Europejskiej, jest już tylko pięć punktów straty . Szczeciński team ma realną szansę na grę w Europejskich Pucharach. O ile przygotowanie kadry to zadanie dla trenera i jego sztabu szkoleniowego, o tyle przygotowane stadionu do tych rozgrywek, to już bardziej złożony temat. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że planowana jest przebudowa obiektu. Czy UEFA pozwoli rozgrywać mecze na takim stadionie? Czy Portowcy w przypadku wywalczenia gry w europejskich pucharach, będą mogli rywalizować na własnym boisku?

 – Nie będzie problemu, by rozegrać eliminacje Ligi Europy na remontowanym stadionie – twierdzi rzecznik prasowy Pogoni Szczecin, Krzysztof Ufland.

Wielu kibiców wierzy, że będzie okazja do dopingu podczas starcia w eliminacjach Ligi Europy, a później podczas pojedynków grupowych tych rozgrywek.