Home > PORADY > Urządzasz szczecińskie mieszkanie? Na jaką kuchnię się zdecydować?

Urządzasz szczecińskie mieszkanie? Na jaką kuchnię się zdecydować?

Jak urządzić niewielką kuchnię? Albo taką, znajdującą się na poddaszu? Doskonałym rozwiązaniem do niestandardowych wnętrz są meble modułowe – radzi nasz projektant, Bartosz Matławski.

Kuchnia to wnętrze, które powinno być nie tylko estetyczne, ale także bardzo funkcjonalne. Zanim urządzimy swoją wymarzoną przestrzeń, mamy jakieś pomysły i wyobrażenia. Nie zawsze jesteśmy w stanie je zrealizować z wykorzystaniem mebli o standardowych wymiarach. Tutaj z pomocą przychodzą rozwiązania modułowe, dzięki którym można opanować każdą przestrzeń.

 

 

Oprócz standardowych mebli kuchennych i tych wykonywanych na wymiar, można postawić na kuchnie modułowe. Stwarzają one nieograniczone możliwości aranżacji.

– Kuchnie modułowe to bogactwo elementów i dodatków, charakteryzujących się różnymi wymiarami i parametrami technicznymi. Dzięki temu można stworzyć wymarzone wnętrze i doskonale zagospodarować dostępną przestrzeń – mówi projektant Bartosz Matławski.

Meble systemowe dostępne są w różnych wzorach, stylach i kolorystyce. Poszczególne moduły można ustawiać w rozmaitych konfiguracjach. Możemy łączyć szafki z szufladami i półkami, dopasowując meble do własnych oczekiwań i do przestrzeni, jaką dysponujemy. Można również ustalić indywidualną wysokość blatów.

– Meble modułowe mają tę zaletę, że można je również dowolnie przestawiać. Jeśli ktoś lubi zmiany i często przeprowadza metamorfozy w swoich wnętrzach, to takie rozwiązanie systemowe będzie idealne – dodaje Bartosz Matławski.

 

Małe i trudne wnętrza

 

Nie zawsze mamy do swojej dyspozycji przestronne kwadratowe przestrzenie. Często nasze kuchnie są niewielkie, mogą znajdować się na poddaszu, gdzie przeszkadzają nam skosy, albo mamy do czynienia z różnymi kominami, wnękami i wieloma innymi niedogodnościami architektonicznymi. W takich przypadkach trudno zaaranżować kuchnię za pomocą standardowych mebli.

Meble systemowe można bez problemu zastosować pod skosami, a także z ich wykorzystaniem praktycznie zaaranżować niewielką kuchnię. To także doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają indywidualne oczekiwania i chcą, by kuchnia była dostosowana do ich potrzeb i stylu życia.

Należy również pamiętać, że meble modułowe to nie tylko nowoczesne i minimalistyczne wzornictwo, ale także klasyczne dekory, naturalne drewno, a nawet stylizacje retro. W takim bogactwie kolekcji, każda wymagająca osoba może stworzyć wymarzoną kuchnię.