Home > PRZYRODA > W podszczecińskim ogrodzie jeszcze bardziej rodzinnie

W podszczecińskim ogrodzie jeszcze bardziej rodzinnie

Wstęp jest bezpłatny. Teraz jest tu wyjątkowo urokliwie, na terenie ogrodu znaleźć można kilka odmian magnolii, które właśnie zakwitły. Dodatkowo powstaje infrastruktura, z której radość będą miały całe rodziny. Warto wybrać się do Glinnej.

Żeby wejść na teren ogrodu dendrologicznego w Glinnej, nie trzeba mieć biletów. Warto znaleźć odrobinę czasu, by wybrać się w to miejsce w okresie wiosny. Właśnie zaczynają kwitnąć magnolie oraz wiele innych roślin, o jakie trudno w przydomowym ogrodzie.

W ubiegłym tygodniu prowadzono prace związane z budową ławek i siedzisk.

Ogród w Glinnej jest zadbany, znajduje się pod opieką Nadleśnictwa Gryfino, którego granice rozpościerają się na terenie Puszczy Bukowej. Co ważne, właśnie rozpoczęła się inwestycja przy ogrodzie. Jaka? W otoczeniu powstają drewniane siedziska i ławki. To idealne miejsce na rodzinny piknik. Jakby tego było mało, przy ogrodzie dendrologicznym powstaje plac zabaw dla najmłodszych. Atestowane urządzenia będą bezpieczne na młodych globtroterów.

Obok znajduje się duża wiata z miejscem, w którym można palić ognisko.

Mówiąc o Glinnej i tamtejszym ogrodzie, nie sposób pominąć bogatej fauny. Na terenie ogrodu przy odrobinie szczęście będziecie mogli przyglądać się hasającym wiewiórkom, czy też licznym ptakom takim jak m.in. raniuszek zwyczajny.